Parent-Teacher Ball - Szülői Bál

Dear Parents,

You are cordially invited to attend the Parent-Teacher Ball on April 21, 2017 (18.30) to be held at the Concert Hall FMH Cultural Centre (Venue: 1119 Budapest, Fehérvári út 47.) We wish to initiate an important tradition of appreciating your long term support with a special event, free buffet and a welcome drink. The aim is for parents and teachers to meet and spend some time together. The event will go ahead only with sufficient parental involvement, so please help our efforts with your kind response:

Yes I feel convenient to attend

No we are unable to accept the invitation

 

Please tick the appropriate box and submit it to the School Office or Form Teachers before March 10, 2017. Formal dress required. No ticket required, entrance is free. RSVP

 

 

Name:____________________________________________Class:____________________

 

Kedves Szülők!

 

Tisztelettel és szeretettel várjuk Önöket 2017. április 21-én, este fél hétkor egy hagyományteremtő Szülői Bálra, amely az FMH Fővárosi Művelődési Ház (1119 Budapest, Fehérvári út 47.) különtermében kerül megrendezésre. Ezzel az eseménnyel szeretnénk kötetlen lehetőséget biztosítani, hogy szülő és tanár együtt tölthessen egy kellemes estét. Szeretnénk továbbá megköszönni hosszútávú támogatásukat az est programjával, ingyenes büféasztallal és üdvözlő itallal. Kérjük, segítsék szervező munkánkat gyors visszajelzésükkel, ugyanis az esemény megszervezése csak megfelelő érdeklődő esetén lehetséges.

Igen, részt kívánunk venni az eseményen

Nem, sajnos nem tudunk részt venni      

Kérjük, jelöljék a megfelelő részt és juttassák el a titkárságra, vagy az osztályfőnököknek, március 10. előtt. Megjelenés alkalomhoz illően. A belépés ingyenes.

 

Név:_____________________________________________Osztály:__________________

Thursday, 9 February 2017