Parent-Teacher Ball - Szülői Bál

Dear Parents,
You are cordially invited to attend the Parent-Teacher Ball on February 23, 2018 (18.30) to be held at the Concert Hall FMH Cultural Centre (Venue: 1119 Budapest, Fehérvári út 47.) We wish to continue an important tradition of appreciating your long term support with a special event, free buffet and welcome drink. The aim is for parents and teachers to meet and celebrate the 25 years of the BME ISGS together. The event will go ahead only with sufficient parental involvement, so please help our efforts with your kind response:
□ Yes we feel convenient to attend and pleased to contribute tombola/raffle prizes or jackpot
□ Yes we feel convenient to attend but we cannot contribute tombola/raffle prizes or jackpot
□ No we are unable to accept the invitation but we are pleased to contribute raffle prizes
□ No we are unable to accept the invitation and we cannot contribute raffle prizes or jackpot

Please tick the appropriate box and submit it to the School Office or Form Teachers before February 6, 2018. Formal attire. No ticket required, entrance is free. RSVP

Name:_______________________________________Class:____________________


Kedves Szülők!
Tisztelettel és szeretettel várjuk Önöket 2018. február 23-án, este fél hétkor egy immár hagyománnyá váló Szülői Bálra, amely az FMH Fővárosi Művelődési Ház (1119 Budapest, Fehérvári út 47.) különtermében kerül megrendezésre. Ezzel az eseménnyel szeretnénk kötetlen lehetőséget biztosítani, hogy szülő és tanár együtt tölthessen egy kellemes estét, megünnepelve 25. évfordulónkat. Szeretnénk továbbá megköszönni hosszútávú támogatásukat az est programjával, ingyenes büféasztallal és üdvözlő itallal. Kérjük, segítsék szervező munkánkat gyors visszajelzésükkel, ugyanis az esemény megszervezése csak megfelelő érdeklődés esetén lehetséges.
□ Igen, részt kívánunk venni az eseményen és szeretnénk tombola ajándéktárgyakat felajánlani
□ Igen, részt kívánunk venni az eseményen, de nem kívánunk ajándéktárgyakat felajánlani
□ Nem, sajnos nem tudunk részt venni, de szeretnénk tombola ajándéktárgyakat felajánlani
□ Nem, sajnos nem tudunk részt venni és nem kívánunk tombola ajándéktárgyakat felajánlani

Kérjük jelöljék a megfelelő részt és juttassák el a gazdasági irodába, vagy az osztályfőnököknek, február 6. előtt. Megjelenés alkalomhoz illően. A belépés ingyenes.
Név:_____________________________________________Osztály:__________________

Wednesday, 24 January 2018