Iskolánk tanterve

Gimnáziumunk egyedisége abban áll, hogy a magyar oktatási rendszer szerves részeként, a Nemzeti Alaptanterv (NAT) követelményei szerint tanítunk, azonban angol tanítási nyelvű iskola vagyunk. (Magyar diákjaink a magyar irodalmat és nyelvtant természetesen magyar nyelven tanulják.) Végbizonyítványunk a Magyar Köztársaság által fémjelzett Érettségi Bizonyítvány, amely egyenes utat biztosít a magyar, államilag finanszírozott felsőoktatási intézmények felé és magas színvonalon felkészít az ottani sikeres helytállásra. A magyar érettségi emellett a világ bármely országában elismert dokumentum, amely nemcsak a középiskolai végzettséget igazolja, hanem minőségi garancia is.

A gimnáziumi tanagyag angol nyelven való elsajátításához természetesen megfelelő nyelvtudás kell. Ezt biztosítja a 9Kny. (0.) nyelvi előkészítő évfolyam, amely során diákjaink nemcsak általános angol tudásukat fejleszthetik (heti 16-20 órában), hanem megalapozhatják a különböző tantárgyak szakszókincsét is. (Megfelelő angoltudás esetén a diákok kezdhetik tanulmányaikat a 9. (I.) gimnáziumi osztályban.)